Upravit stránku

Národní hřebčín na Mistrovství ČR spřežení Semice 2018

Národní hřebčín měl na Mistrovství ČR v soutěžích spřežení 19.–22. července 2018 zastoupení tří zápřeží ve dvou soutěžích. Jedná se o jezdce, kteří v soutěžích spřežení především sbírají zkušenosti. V jednospřeží startoval Vladimír Moudrý, ve dvojspřeží Michaela Chylíková a Petr Novák. V konkurenci všech kvalifikovaných jezdců dvojspřeží si první a druhý den nejlépe vedla Michaela Chylíková, která se v drezuře i maratonu umístila na pěkném pátém místě. Celkově dokončila MČR na 6. místě a Petr Novák na 7. místě. Vladimír Moudrý si vedl velmi dobře v maratonu, ve kterém obsadil 4. místo a ještě lépe v závěrečné překážkové jízdě, ve které byl dokonce druhý. Celkově se ve své soutěžní kategorii jednospřeží umístil těsně za medailovými pozicemi na čtvrtém místě. Sbor rozhodčích pracoval pod vedením hlavního rozhodčího pana Josefa Trojance. Funkci technického delegáta zastával zkušený Luboš Kocman, stavitelem sobotní tratě maratonu a nedělního parkuru byl dlouholetý jezdec spřežení Petr Vozáb.